راه حل به روز رسانی و دریافت شبکه های HD در تلویزیون های ایکس ویژن

همواره یکی از مشکلات دارندگان تلویزیون های ایکس ویژن ، عدم دریافت صحیح سیگنال های صدا و سیما است که ما در اینجا به بررسی برخی موارد تاثیر گذار و نحوه رفع آنها خواهیم پرداخت. پس با ما در ادامه این مطلب در مجله ایکس ویژن همواره باشید.

عدم دریافت سیگنال در تلویزیون های ایکس ویژن به چند بخش تقسیم می گردد که با آگاهی از هر یک از موارد و رفع آنها می توانید از تماشای برنامه ها تلویزیونی بدون نویز و قطعی لذت ببرید

در ابتدا مطمئن شوید که منطقه شما تحت پوشش سیگنال های صدا و سیمای دیجیتال قرار دارد.

نکات مربوط به آنتن تلویزیون

از مهمترین مواردی که در نمایش تصاویر تلویزیونی تاثیر دارند، آنتن است. از همین رو در ادامه به نکاتی که لازم هست در خصوص آنتن تلویزیون بدانید اشاره می کنیم.

1- استفاده از آنتن مناسب :

دریافت سیگنال توسط آنتن صورت می گیرد لذا مناسب نبودن آنتن باعث عدم دریافت مناسب سیگنال می گردد پس حتما از آنتن متناسب و استاندارد استفاده گردد.

2- کابل آنتن ( کواکسیال) و اتصالات :

با توجه به اینکه انتقال سیگنال دریافتی به دستگاه تلویزیون توسط کابل آنتن صورت می گیرد ، لذا :

  • .از کابل و سوکت با کیفیت و استاندارد استفاده گردد( 75 اهم)
  • .با توجه به اینکه کوچکترین اتصال کوتاهی در مسیر باعث عدم دریافت سیگنال خواهد شد ، در هنگام نصب کابل به آنتن و سوکت دقت لازم صورت گیرد
  • .کابل آنتن را یک تکه بکشید
  • . طول کابل در تضعیف سیگنال رابطه مستقیم دارد و استفاده از کابل بلند باعث تضعیف سیگنال دریافتی خواهد شد
  • .با توجه به امکان قطع شدن کابل آنتن ، بصورت دوره ای مورد بازدید قرار گیرد
  • .کابل فرسوده و نامرغوب باعث کاهش سطح سیگنال خواهد شد
  • .مسیر عبور کامل به نحوی باشد که کابل کمتر در معرض نویز های الکتریکی باشد

3- جهت آنتن :

  • .می بایست آنتن به جهت فرستنده صدا و سیمای محلی تنظیم گردد.
  • .مانعی بر در مسیر سیگنال وجود نداشته باشد
  • در صورتیکه شبکه ها بصورت شطرنجی دریافت می شوند  ، با مراجعه به اطلاعات سیگنال تلویزیون ، میزان سیگنال دریافتی از آنتن را بررسی نموده و  با چرخاندن آنتن ، میزان سیگنال دریافتی را افزایش دهید و هنگامی که آنتن در بهترین جهت برای دریافت حداکثری تنظیم شد ، اقدام به کانال یابی مجدد نمائید .

4- تنظیمات تلویزیون:

ممکن است شما در مناطقی قرار داشته باشید که چندین فرکانس توسط گیرنده شما دریافت شود. بهتر می باشد در این حالت فرکانس های قویتر و محلی خود را بصورت دستی جستجو نمایید

ارسال نظر

برای ارسال نظر باید قسمت های ستاره دار را پر کنید.

*
*

سوالات متداول

از آنجا که تعداد کانال‌ها در گیرنده‌های دیجیتال بالاست و تنوع زیادی برای تماشای برنامه‌ها وجود دارد، مرتب کردن کانال‌ها در تلویزیون می‌تواند به یافتن برنامه مورد نظر ما کمک کند تا زمان کمتری را صرف جستجو در بین کانال‌ها کنیم. این ویدئو طریقه مرتب کردن کانال‌ها را آموزش می‌دهد تا به راحتی این کار را انجام دهیم.

وضوح تصویر UHD 4K با بیش از 8 میلیون پیکسل، تصاویر روز جهان با کیفیت بالا را به خوبی و با بالاترین سطح وضوح نمایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید ...

قابلیت Wi-Fi screen mirror در تلویزیون‌های ایکس ویژن باعث می‌شود برای دیدن تصاویر دلخواه‌ خود، زحمت تمرکز بر روی صفحه کوچیک موبایل را نداشته باشید و به راحت‌ترین روش ممکن از امکانات گوشی‌های هوشمند روی صفحه تلویزیون استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...