loader
تمامی محصولات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی ایکس ویژن شامل ارسال و نصب رایگان می‌باشد

۸ تير ۱۴۰۰

راهنمای خرید یخچال و فریزر

red-circle

راهنمای خرید یخچال فریزر

انتخاب یک یخچال فریزر مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نیاز به وقت و تحقیق کافی دارد زیرا یخچال فریزر یکی از مهمترین و گرانترین محصولات لوازم خانگی است. قرار هست برای چند سال از این محصول استفاده نمایید. امروزه با توجه به اینکه یخچالها از تنوع کالا و قیمتی متنوعی برخوردار هستند. آشنایی با ویژگی های آنها می تواند به شما در انتخاب محصول مناسب کمک کند. اولین نکته ای که در خرید یخچال فریزر باید به آن توجه کنید این است که این محصول  متناسب با  نیاز شما باشد. مثلا اگر شما مواد غذایی زیادی خریداری نمی کنید یک یخچال بزرگ فقط فضای آشپزخانه شما را اشغال می کند. در نتیجه بهتر است قبل از خرید،‌ مواردی مثل ظرفیت، ویژگی ها و قیمت این محصول را مورد بررسی قرار دهید.

گام اول: بودجه شما برای خرید یخچال چقدر است؟

قبل از خرید یخچال فریزر ، باید ببینید چه هزینه ای میخواهید برای خرید این محصول در نظر بگیرید. برخی افراد بر این باور هستند که هر چقدر بیشتر بابت خرید هزینه کنند کالای بهتری میخرند. در صورتیکه ممکن است یک محصول گران قیمت کارایی لازم را برای شما نداشته باشد. زمانیکه شما بودجه مشخصی برای خرید یخچال فریزر در نظر میگیرید. گزینه ها محدودتر شده و شما راحت تر میتوانید از میان گزینه های موجود بهترین انتخاب را داشته باشید.

گام دوم: چقدر فضا در آشپزخانه برای قرار دادن یخچال در اختیار دارید؟

نکته مهمی که وجود دارد این هست که شما باید دقیقا بدانید چقدر فضا برای قرار دادن یخچال در اختیار دارید. در نظر بگیرید که یخچالها ابعاد مختلفی دارند و هنگام خرید حتما باید نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

ابعاد محل قرار گیری یخچال فریزر

این نکته بسیار اهمیت دارد که شما در هنگام خرید و یا سفارش یخچال ابعاد دقیق محل قرار گیری را در اختیار داشته باشید. برای این کار لازم است ابعاد  ارتفاع، عمق و عرض مکان مورد نظر را با متر اندازه گیری کنید. دقت کنید که یخچال فریزر شما باید حدود 7 تا 10 سانتیمتر از دیوار پشت فاصله داشته باشد. گردش هوا به راحتی در اطراف آن انجام شود. در صورتی که یخچال شما در کنار دیوار قرار میگیرد باید در نظر بگیرید جهت باز شدن درب به سمت دیوار نباشد. اینکه یخچال را در فاصله 5 تا 10 سانیتمتری دیوار قرار دهید تا فضای کافی برای باز شدن درب دستگاه وجود داشته باشد.

اندازه ورودی آشپزخانه و راهروها

حتما برایتان پیش آمده که در هنگام خرید در مورد اندازه ورودی آشپزخانه و راهروهای ساختمان از شما سوال می شود. وقتی راهروهای ساختمان عرض کافی را برای عبور یخچال نداشته باشند شما برای حمل دستگاه به مشکل بر میخورید. احتمال دارد برای حمل دستگاه به طبقات بالا لازم باشد دربهای دستگاه را باز کنند. هنگامی که آشپزخانه اوپن نیست بهتر است حتما در هنگام خرید ابعاد در ورودی را همراه داشته باشید. این حس ناخوشایندی است که شما تمام مراحل انتخاب و خرید محصول را بگذرانید و در نهایت با حمل و ورود دستگاه به منزل دچار مشکل شوید.

گام سوم: یخچال فریزر با چه ظرفیتی برای شما مناسب است؟

سبک زندگی و عادت خرید را در نظر بگیرید

سبک زندگی شما و عادت خریدتان از اهمیت بالایی در هنگام خرید یخچال برخوردار است. اگر عادت به ذخیره مواد غذایی ندارید انتخاب یخچال بزرگ، فقط فضای شما را اشغال میکند ومصرف برق رابالا ببرد. زمانی که تعداد دفعات خرید شما در هفته یکبار است یک یخچال با ظرفیت بالا برای شما مناسب است. هنگامی که هر روز خرید میکنید یک یخچال با ظرفیت پایین را انتخاب کنید. اگر عادت به فریزر کردن مواد غذایی دارید حتما ظرفیت فریزر را بررسی کنید.

ظرفیت فضای داخلی

فضای داخلی یخچال با واحد فوت و یا لیتر اندازه گیری می شود. هر فوت مکعب برابر 3/28 لیتر است، یخچالها بر حسب نوع محصول می توانند. ظرفیتی بین 55 تا 1200 لیتر را در اختیار کاربر قرار دهند. عدد فوت دستگاه ها به دلیل وجود مواردی مثل طبقات و کشوها، ممکن است دقیقا برابر با فضای داخلی یخچال نباشد.

نوع یخچال فریزرظرفیت فضای داخلی (لیتر)
ساید بای ساید708-410
چهار درب708-538
درب فرانسوی906-509
دوقلو821-566
فریزر بالا1160-906
فریزر پایین340-283

گام چهارم: شما به چه نوع یخچالی نیاز دارید؟

انتخاب نوع یخچال فریزر به سلیقه و سبک زندگی  افراد و فضایی که برای قرار دادن آن در اختیار دارند بستگی دارد.

انواع یخچال و فریزر

ساید بای ساید

یخچال فریزرهای ساید بای ساید از محبوبیت خاصی در بازار ایران و در بین کاربران بر خوردار هستند. در این مدل محصول، یخچال و فریزر در کنار هم قرار دارند و تقریبا فضای هر دو بخش به یک اندازه است. این نوع یخچال و فریزر برای افرادی مناسب است که میزان خرید مواد تازه و فریزری آنها به یک اندازه باشد.

مزایای یخچال و فریزر ساید بای ساید

 • ظاهر شیک و زیبا
 • امکانات بروز
 • فضای ذخیره سازی مناسب

چهار درب

این محصول زیر گروه مدلهای ساید بای ساید است. با این تفاوت که درطراحی آن برای دسترسی به فضای جادارتر قسمت یخچال وفریزر به صورت افقی ازهم تفکیک می شوند. یخچال فریزرهای چهار درب که به تازگی وارد بازار لوازم خانگی ایران شده اند، به دلیل دسترسی به فضای بزرگتر به خصوص در قسمت یخچال، بهترین انتخاب برای افرادی هستند که با چالش جاسازی مواد غذایی در یخچال مواجه هستند.

مزایای یخچال و فریزر چهار درب

 • دسترسی به فضای بزرگ و جادار
 • امکانات مدرن
 • ابعاد مناسب

درب فرانسوی

یخچال فریزرهای درب فرانسوی ترکیبی از ظرافت و ویژگی های بروز یک یخچال ساید بای ساید و کاربری راحت یک یخچال فریزر پایین هستند. در طراحی این نوع از یخچال فریزر، یخچال در قسمت بالا و فریزر در قسمت پایین قرار دارد. بخش یخچال همانند مدلهای چهار درب از فضای بزرگ و جادار برای ذخیره سازی برخوردار است و بخش فریزر هم که به صورت کشو باز و بسته می شود، بسیار کاربردی و مناسب است.

مزایای یخچال و فریزر درب فرانسوی

 • فضای ذخیره سازی بزرگ در بخش یخچال و فریزر
 • طراحی شیک و امروزی
 • بکارگیری فناوری های جدید

دوقلو

اگر در خانواده پر جمعیت زندگی می کنید و میزان خرید شما زیاد است، یخچال فریزرهای دوقلو بهترین انتخاب برای شما هستند. این محصول دارای دو بخش یخچال و فریزر به صورت جداگانه است، در واقع مشابه یک یخچال فریزر ساید بای ساید اما با فضای ذخیره سازی بزرگتر است.

مزایای یخچال و فریزر دو قلو

 • ظرفیت ذخیره سازی بسیار خوب
 • امکان استفاده از یخچال یا فریزر به صورت جداگانه

فریزر بالا

اگر در هنگام خرید نگرانی شما قیمت، کارایی و فضایی که در اختیار دارید است، یخچال فریزر بالا بهترین گزینه برای شما است. این نوع یخچال فریزرها یکی از متداول ترین مدلها در دنیا است که در آن فریزر در قسمت بالا و یخچال در قسمت پایین قرار دارد.

مزایای یخچال فریزر بالا

 • قیمت مناسب
 • تنوع محصول برای انتخاب

فریزر پایین

این نوع یخچال و فریزر علاوه بر اینکه پر طرفدار است قیمت مناسبی نیز دارد. در طراحی این نوع دستگاه، یخچال در قسمت بالا قرار دارد بنابراین دسترسی به فضای داخلی یخچال بسیار راحت بوده و نیازی به خم شدن و یا نشستن برای کاربر نمی باشد. فریزر دستگاه در قسمت پایین قرار دارد و عموما دارای دو یا سه کشو است. 

مزایای یخچال فریزر پایین

 • دسترسی آسان به فضای یخچال بدون نیاز به خم شدن
 • تفکیک بخش فریزر با کشو

گام پنجم: چه ویژگی هایی در یخچال دارای اهمیت هستند؟

نوع کمپرسور

کمپرسور اینورتر

عملکرد کمپرسور اینورتر به گونه‌ای است که دمای داخلی یخچال را ثابت نگه می‌دارد، که  این به معنای ایجاد شرایط مناسب‌تر برای نگهداری مواد غذایی است. در واقع، مدل های اینورتر با تغییر دما در داخل یخچال، به تدریج سرعت کمپرسور را بالا و پایین می کنند تا دمای فضای داخلی حفظ شود. از طرفی به دلیل عملکرد مداوم کمپرسور، صدای کمتری نیز تولید کرده و بسیار کم مصرف هستند.

کمپرسور معمولی (Conventional)

این نوع کمپرسور در اکثر یخچالها بکار برده می شود. بیشتر کمپرسورها در یخچال های معمولی تک سرعته هستند و بر اساس یا خاموش یا روشن بودن کار می کنند. یخچالهای مجهز به کمپرسور معمولی داری قیمت مناسب تری نسبت به سایر مدلها هستند.

آبریز و یخساز

وجود آبریز و یخساز در درب یخچال باعث صرفه‌جویی در انرژی و جلوگیری از اتلاف سرما می‌شود، زیرا شما برای نوشیدن آب و یا برداشتن یخ نیازی به باز و بسته کردن درب دستگاه ندارید. آبریز و یخساز در یخچال فریزر عموما در دو دسته اتوماتیک و دستی موجود است.

آبریز و یخساز اتوماتیک

این نوع از آبریز و یخساز مستقیما به آب شهری وصل شده و آب به صورت خودکار وارد مخزن آب سرد کن و یخساز می شود.

آبریز و یخساز دستی

در این نوع آبریز و یخساز امکان اتصال مستقیم به آب شهری و جود ندارد و پر کردن مخزن آب و یخ به صورت دستی انجام می شود.

گام ششم: خدمات پس از فروش و گارانتی

با توجه به اینکه یخچال و فریزر یک محصول گران قیمت است، بهتر است در هنگام خرید به خدمات پس از فروش و گارانتی این محصول توجه داشته باشید. بهتر است یخچال و فریزر را از شرکتهای معتبر خریداری نمایید زیرا این شرکتها سلامت محصولات خود را تضمین می کنند. در نظر داشته باشید که مدت زمان گارانتی محصول نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.  یخچال و فریزرهای ایکس ویژن دارای 36 ماه گارانتی شرکت مادیران هستند، این موضوع می تواند خیال شما را از بروز مشکلات احتمالی دستگاه آسوده سازد.

جمع بندی و انتخاب محصول

این که کدام یک از مدلهای معرفی شده را انتخاب کنید تا حد زیادی بستگی به سلیقه،‌ بودجه و فضای موجود در دکوراسیون منزل شما دارد. برای خرید یک یخچال مناسب بهتر است در ابتدا بودجه خود را بررسی کنید. سپس با توجه به تعداد افراد خانواده و سبک زندگی و میزان خریدتان نوع یخچال را انتخاب نمایید. در آخر با اولویت بندی ویژگی های مورد نیاز خودتان در بین گزینه هایی که در نظر گرفته اید میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

red-circle

نظرات 7

 1. حامد رحمتی

  قیمت چنده؟

  • سید جلال میآقازاده

   لطفا”قیمت ساید TS665 ودر ضمن ابعاد این محصول را بفرمائید

 2. محمد صادقی

  اواسط دی 1401 یک ساید ایکس ویژن از شهر فرش و لوازم خانگی گرفتم ضمن تخفیف خوب تا اخر بهمن که این نظر میذارم کاملا بی صدا هست فقط درب باز میکنیم یک صدای موقت چرخش فن داره و راضی هستم نسبت به قیمت و کیفیت و زیبایی
  قبلا مشابه همین سایز و ابعاد ساید ال جی داشتم خیلی صدا داشت و قیمتش الان سه تا چهار برابر این ایکس ویژن هست
  توصیه به خرید دارم

 3. مسعود متقی

  باسلام و تشکر از توضیحات نسبتا کامل ، در مورد یخچال همه جوانب و امکانات و اولویت های لازم برای انتخاب رو شرح دادید به غیر از اصلی ترین و مهمترین آن یعنی قیمت و بهای یخچال .
  البته احتمالا به دلیل افزایش روزانه که میتونستید با ذکر تاریخ قیمت رو اعلام کرده و خریدار راحت تر می‌تواند با توجه به اختلاف قیمت در مدل های مختلف و انتخاب کنه ، با تشکر

 4. محمدمحمدنژاد

  خوب بودمن من تاحالانخریدم واین که میترسم بخرم زودخراب شه ودقدقه خراب شدن برام یکم خوب نیست وممنون ازراهنمایی خوبتون واین که این نویخجال صددرصدایرانیه ایااین که خارجیه یاوسایلش ازخارج میادایران جمع میکنه ممنون میشم بگین

 5. منصورکردروپس

  نمایندگی مادیران در سمنان کجاست

 6. محمد محمودوند

  با سلام من یخچال فریزر دوقلو میخواستم .لطفا قیمتش رو هم بگید ممنون

ارسال نظر

برای ارسال نظر باید قسمت های ستاره دار را پر کنید.

*
*

سوالات متداول

کار نکردن یخچال و یا کار نکردن فریزر دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد:

 • اتصـال بـرق دسـتگاه را کنتـرل کنیـد.
 • از جریان داشتن برق در پریز مورد استفاده اطمینان حاصل نمایید.
 • در صورت استفاده از محافظ برق از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل نمایید.

در صورتی‌که با بررسی موارد فوق مشکل رفع نشد، جهت رفع ایراد با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

در صورتی که میزان سرمایش یخچال کم شده است، لطفا موارد زیر را بررسی نمایید: • دســتگاه در معــرض تابــش مســتقیم نــور خورشــید یــا در مجــاورت منبــع گرمــازا قرار دارد.

بیشتر بخوانید ...

برای رفع بوی نا مطبوع فضای داخلی یخچال، لطفا موارد زیر را بررسی و رفع نمایید:

 • از بسته بودن درب مواد غذایی داخل یخچال اطمینان حاصل کنید.
 • داخل یخچال را تمیز کنید،‌ ممکن است مقداری از مواد غذایی بر روی طبقات ریخته و به مرور زمان فاسد شده باشد.
 • مواد غذایی که به مدت طولانی داخل یخچال نگهداری شده‌اند را بررسی کنید که فاسد نشده باشند.