loader
تمامی محصولات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی ایکس ویژن شامل ارسال و نصب رایگان می‌باشد

پاکت جاروبرقی

تنوع سایز و برند پاکت جاروبرقی در بازار درحال گسترش است. کوچکترین اندازه آن 5 و بزرگترین اندازه 125 سانتی‌متر می‌باشد. علاوه بر این تنوع پاکت جاروبرقی دارای انواع مختلفی نیز می باشد. در واقع هنگام خرید جاروبرقی به این موضوع توجه کنید که پاکت‌ها انواع مختلفی دارند که شامل: یک لایه، دو لایه، سه لایه و چهار لایه هستند. گاهی به آن‌ها میکرو فیلتر هم اضافه می‌شود. که در داخل جاروبرقی قرار گرفته و از ورود گرد و غبار به داخل موتور جلوگیری خواهد کرد.

انواع پاکت های جاروبرقی

پاکت‌های جاروبرقی به طور کلی در دو دسته یک بار مصرف و دائمی می‌باشند. که هر کدام از آن‌ها دارای نوع و جنس به خصوص خودشان می‌باشند.

ویژگی های پاکت یک بار مصرف

•          پاکت‌های یک بار مصرف بهداشتی هستند.

•          جنس این سری از کیسه جاروبرقی با کیفیت و خوب می‌باشند و همچنین درپوش دارند و مجهز به فیلتر هستند.

•          زمانی که پاکت جاروبرقی یک بار مصرف پر شود، می‌توانید درپوش آن را کاملا ببندید تا هنگام جا به جایی آشغال‌ها و گرد و خاک از آن خارج نشود.

•          کیسه جاروبرقی یکبار مصرف را می‌توانید به مدت 2 الی 3 ماه استفاده کنید و بعدا به فکر خرید بیافتید.

پاکت جاروبرقی یک بار مصرف هپا

یکی از معروف‌ترین انواع  پاکت جاروبرقی، پاکت‌های هپا هستند. این نوع از پاکتها:

  • جنس تقریبا پارچه‌ای دارند.
  • کاملا بهداشتی هستند.
  • هیچگونه میکروب و باکتری به آن‌ها نفوذ نخواهد کرد.
  • عمر پاکتهای هپا نسبت به پاکت‌های معمولی و کاغذی بیشتر می‌باشند و به شکل بهتری می‌توانند از نفوذ گرد و خاک به موتور جلوگیری کنند.

پاکت جاروبرقی دائمی

برخی از انواع جاروبرقی‌ها کیسه‌های دائمی دارند که جنسشان پارچه‌ای است و فیلتر دارند. که پس از پر شدن باید آن‌ها را تخلیه نمایید و سپس آماده استفاده دوباره می‌شوند. در واقع تمیز کردن این نواع از کیسه جاروبرقی کار بسیار سختی نیست. اما باید نکاتی را رعایت کنید تا به دستگاه و پاکت آسیب نرسد تا مجبور به خرید پاکت جاروبرقی در فواصل کوتاه مدت نشوید.

6 نکته مهم جهت تعویضه پاکت جاروبرقی

1.         ابتدا پاکت را در بیرون منزل و یا در فضایی باز با تکان دادن در یک سطل زباله خالی نمایید.

2.         هنگامی که پاکت کاملا خالی شد، قسمت پارچه‌ای آن را چند بار به دیوار بزنید تا هرگونه آشغال که احتمالا به دیواره پاکت چسبیده و از آن جدا شود.

3.         اگر درپوش پاکت به اندازه کافی بزرگ می‌باشد، از برس یا فرچه‌ای برای این کار استفاده نمایید.

4.         دوباره کیسه را در یک سطل آشغال تکان بدهید تا هر گونه گرد و غبار و خاک اضافی از آن به طور کامل خارج شود.

5.         اگر جاروبرقی دیگری دارید، به عنوان مثال یک جارو شارژی، می‌توانید آن را روی درجه کم بگذارید و داخل پاکت جاروبرقی را جارو نمایید.

6.         برای بار آخر کیسه را تکان بدهید و وقتی از نبود گرد و خاک مطمئن شدید آن را در جای خودش نصب نمایید.

افزایش طول عمر جاروبرقی با تعویض پاکت جاروبرقی

یکی از مسائلی که در تمامی دستورالعمل‌های حفظ و نگهداری بهتر از جاروبرقی ذکر می‌شوند. توجه زیادی به کیسه جاروبرقی و پر شدن آن می‌باشد. در واقع بیشتر اوقات به طور کلی تمیز کردن کیسه جاروبرقی یا تعویض پاکت جاروبرقی را فراموش می‌کنیم. و اجازه می‌دهیم که آن قدری پر شود تا قدرت مکش دستگاه کاهش یابد و فشار زیادی به موتور وارد شود. در نظر داشته باشید، قطعا خرید کیسه جاروبرقی به صرفه‌تر از تعویض کل دستگاه خواهد بود. پاکت‌های تمیز به شکل بهتری گرد و خاک را فیلتر می‌کنند و قدرت مکش بیشتری به دستگاه خواهند داد که موتور جاروبرقی هم روان‌تر و بهتر عمل خواهد کرد.

هر چند وقت یک بار باید پاکت جاروبرقی را تعویض کنیم؟

ابتدا باید بدانید زمان تعویض پاکت برای هر دستگاه متفاوت است. بهتر است زمانی که حدود دو سوم از حجم کیسه پر شده است به فکر خرید کیسه جدید باشید. در برخی از دستگاه‌ها حتی پر شدن یک سوم از حجم کیسه نیز می‌تواند منجر به کاهش قدرت مکش دستگاه شود. در نتیجه بهتر است به نشانگر پر شدن دستگاه متکی نشوید. در بعضی مواقع ممکن است احساس کنید که گرد و خاک یا آشغال‌های بر روی زمین به طور کامل مکش نمی‌شوند. در این حالت بهتر است اول از همه به کیسه جاروبرقی را تعویض نمایید. اگر بچه کوچک یا حیوان در خانه دارید باید هر دوماه یک بار به فکر تعویض پاکت جاروبرقی باشید.

ارسال نظر

برای ارسال نظر باید قسمت های ستاره دار را پر کنید.

*
*

سوالات متداول

اگر اقدام به خرید آنلاین از سایت ایکس ویژن کرده اید و هنوز مبلغ محصول را پرداخت نکرده اید. می توانید از طریق مراجعه به پنل کاربری و

بیشتر بخوانید ...

پس از دریافت کالا و بازگشایی جعبه، چنانچه محصول خریداری شده دارای آسیب دیدگی بود، خریدار میبایست تا 24 ساعت پس از تحویل کالا موضوع را به شرکت اطلاع دهد.

بیشتر بخوانید ...

الف ) محصولاتی که پس از خرید، دارای نصب اجباری توسط تکنسین های مادیران هستند :

یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، تلویزیون های 43 اینچ و به بالا

ب ) محصولاتی که دارای نصب اجباری نیستند:

تلویزیون های 32 اینچ و به پایین

مانیتور

مطالعه بیشتر شرایط بازگشت کالا