راهنمای مرتب کردن کانال های تلویزیون ایکس ویژن

راهنمای مرتب کردن کانال های تلویزیون ایکس ویژن

یکی از مواردی که مشتریان ایکس ویژن همواره با آن روبرو می شوند نحوه مرتب کانال های تلویزیون است.

برخلاف تلویزیون های آنالوگ که بعد از جستجوی کانال نیاز می بود تا کانال ها مرتب گردند در هنگام ارسال شبکه های دیجیتال اطلاعاتی از شماره کانال و نام کانال و… همراه سیگنال می بایست ارسال گردد که گیرنده بر اساس این اطلاعات چیدمان شبکه ها را انجام داده و نیازی به تنظیمات دستی نباشد.
توجه: در صورت عدم ارسال درست این تنظیمات از سوی فرستنده چیدمان شبکه ها بصورت مرتب نمایش داده نخواهد شد.

با روشن نمودن آیتم LCN در منوی تلویزیون می‌توانید چیدمان کانال ها را بر اساس اطلاعات فرستنده مرتب نمایید ( در برخی مدل ها نیاز می باشد که بعد از روشن نمودن این آیتم جستجوی خودکار مجددا انجام گردد)

در صورت خاموش بودن گزینه LCN کانال ها بر اساس فرکانس دریافتی مرتب خواهند شد لذا در صورت نیاز می توانید چیدمان کانال ها را بصورت دستی ویرایش نمایید.
لازم به ذکر می باشد هر فرکانس دارای چندین کانال است.

با توجه به موارد گفته شده و اینکه کانال ها بر اساس اطلاعات موجود در سیگنال مرتب می گردد گاها اتفاق می افتد که به دلیل تغییر اطلاعات کانال توسط فرستنده چیدمان کانال ها تغییر یابد ، این تغییرات به دلایل مختلف در سیگنال توسط فرستنده اعمال می گردد ( تغییر تعداد کانال ، اطلاعات کانال و…)به هرحال در صورت مشاهده مورد این چنینی و اینکه این موارد موقتی است تا اتمام تنظیمات و ثابت شدن اطلاعات صبر نمایید و در صورت نیاز بعد از ثابت شدن تنظیمات تمامی کانال ها مجدد جستجو گردد.

نظرات 2

  1. امیر پورعلی

    سلام دستگاه ما چیزی به نام جستجو نداره‌‌..الان میخام دوتا شبکه جستجو کنم نمیشه.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  2. رامین اصغری

    سلام ببخشید من هرچقدر جست و جوی خودکار میکنم میمونه توی ۵۰ درصد و دیگه نمیره
    چیکار کنم؟

ارسال نظر

برای ارسال نظر باید قسمت های ستاره دار را پر کنید.

*
*

سوالات متداول

از آنجا که تعداد کانال‌ها در گیرنده‌های دیجیتال بالاست و تنوع زیادی برای تماشای برنامه‌ها وجود دارد، مرتب کردن کانال‌ها در تلویزیون می‌تواند به یافتن برنامه مورد نظر ما کمک کند تا زمان کمتری را صرف جستجو در بین کانال‌ها کنیم. این ویدئو طریقه مرتب کردن کانال‌ها را آموزش می‌دهد تا به راحتی این کار را انجام دهیم.

وضوح تصویر UHD 4K با بیش از 8 میلیون پیکسل، تصاویر روز جهان با کیفیت بالا را به خوبی و با بالاترین سطح وضوح نمایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید ...

قابلیت Wi-Fi screen mirror در تلویزیون‌های ایکس ویژن باعث می‌شود برای دیدن تصاویر دلخواه‌ خود، زحمت تمرکز بر روی صفحه کوچیک موبایل را نداشته باشید و به راحت‌ترین روش ممکن از امکانات گوشی‌های هوشمند روی صفحه تلویزیون استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...