راهنمای مرتب کردن کانال های تلویزیون ایکس ویژن

یکی از مواردی که مشتریان ایکس ویژن همواره با آن روبرو می شوند نحوه مرتب کانال های تلویزیون است.

برخلاف تلویزیون های آنالوگ که بعد از جستجوی کانال نیاز می بود تا کانال ها مرتب گردند در هنگام ارسال شبکه های دیجیتال اطلاعاتی از شماره کانال و نام کانال و… همراه سیگنال می بایست ارسال گردد که گیرنده بر اساس این اطلاعات چیدمان شبکه ها را انجام داده و نیازی به تنظیمات دستی نباشد.
توجه:در صورت عدم ارسال درست این تنظیمات از سوی فرستنده چیدمان شبکه ها بصورت مرتب نمایش داده نخواهد شد .

با روشن نمودن آیتم LCN در منوی تلویزیون میتوانید چیدمان کانال ها را بر اساس اطلاعات فرستنده مرتب نمایید ( در برخی مدل ها نیاز می باشد که بعد از روشن نمودن این آیتم جستجوی خودکار مجددا انجام گردد)

در صورت خاموش بودن گزینه LCN کانال ها بر اساس فرکانس دریافتی مرتب خواهند شد لذا در صورت نیاز می توانید چیدمان کانال ها را بصورت دستی ویرایش نمایید .
لازم به ذکر می باشد هر فرکانس دارای چندین کانال می باشد

با توجه به موارد گفته شده و اینکه کانال ها بر اساس اطلاعات موجود در سیگنال مرتب می گردد گاها اتفاق می افتد که به دلیل تغییر اطلاعات کانال توسط فرستنده چیدمان کانال ها تغییر یابد ، این تغییرات به دلایل مختلف در سیگنال توسط فرستنده اعمال می گردد ( تغییر تعداد کانال ، اطلاعات کانال و…)به هرحال در صورت مشاهده مورد این چنینی و اینکه این موارد موقتی می باشد تا اتمام تنظیمات و ثابت شدن اطلاعات صبر نمایید و در صورت نیاز بعد از ثابت شدن تنظیمات تمامی کانال ها مجدد جستجو گردد.

ارسال نظر

برای ارسال نظر باید قسمت های ستاره دار را پر کنید.

*
*

سوالات متداول

تفاوت خروجی هدفون و خروجی صدا LINE OUT به قطع شدن صدای تلویزیون مربوط می‌شود. به این صورت که در هنگام استفاده از خروجی هدفون، صدای تلویزیون به صورت کامل قطع و صدا تنها در دستگاه هدفون پخش می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

در تمام مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن خروجی SPDIF وجود دارد که به وسیله کابل، امکان انتقال صدا با سیم به ساندبار و اسپیکر را ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید ...

از آنجا که کیفیت صدا به اندازه تصویر مهم و کاربردی است، با وجود اسپیکرهای جلو در تلویزیون‌های ایکس ویژن، صدا به‌صورت مستقیم و بدون بازگشت به گوش می‌رسد.

بیشتر بخوانید ...