loader
تمامی محصولات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی ایکس ویژن شامل ارسال و نصب رایگان می‌باشد

آشنایی با تولید محصولات ایکس‌ویژن

ایکس‌ویژن برند موفق ایرانی سالهاست که به پشتوانه کارخانه مجهز و به روز مادیران در زمینه تولید لوازم الکترونیکی فعالیت می‌کند. برای تولید یک محصول با کیفیت و مطابق با استانداردهای به روز جهانی ، بهره‌مندی از خطوط تولید مجهز و مدرن و همچنین نیروی انسانی متخصص، نقش بسیار مهمی دارد.

 

کارخانه صنایع الکترونیک مادیران

در سال 1373 طی تفاهم‌نامه‌ای ، تولید مانیتورهای ال جی در ایران به شرکت مادیران واگذار شد و این شرکت به طور رسمی وارد عرصه تولید شد. برای تولید یکی از بهترین برندهای مانیتور در جهان نیاز به کارخانه ای مجهز و پیشرفته بود. بنابراین مادیران اقدام به افتتاح و تجهیز کارخانه الکترونیک خود در شهر صنعتی هشتگرد کرد و خطوط تولید مانیتورهای ال جی  راه اندازی شدند.

شروع تولید ایکس‌ویژن در کارخانه مادیران

در سال 1385 ، ایکس‌ویژن به پشتوانه و با تکیه بر کارخانه مادیران که یکی از بزرگترین و مجهزترین کارخانجات در ایران است شروع به تولید محصولات الکترونیکی کرد. ایکس‌ویژن با بهره‌مندی از خطوط تولید به‌روز و کارخانه مجهز و همچنین نیروی انسانی متخصص و مجرب محصولاتی با کیفیت و مطابق با استانداردها و پیشرفتهای جهانی تولید می‌کند کارخانه‌ی موردبحث زمینی به وسعت 73000 متر مربع دارد و دارای ۱۶ ساختمان است که شامل سالن تولید، سالن تزریق پلاستیک و خدماتِ پس از فروش، انبار، مهمان‌سرا، مهد کودک، درمانگاه و ساختمان اداری می شود. مساحت سالن‌های تولید در این کارخانه بیش از 48000 متر مربع است. این کارخانه دارای ظرفیت تولید سالانه 400،000 دستگاه انواع تلویزیون، 1،500،000 قطعه برد ، 800،000 دستگاه مانیتور و 300،000 سایر تجهیزات الکترونیکی است.

 

خطوط تولید SMD

در تولید محصولات الکترونیکی یکی از دقیق‌ترین و حساس‌ترین مراحل، مرحله تولید بردهای الکترونیکی SMD است. در کارخانه مادیران با در اختیار داشتن یکی از مجهز‌ترین و به روز‌ترین خطوط تولید SMD ، این کار با دقت و ظرافت تمام انجام می‌شود. سپس توسط اپراتورهای بخش Touchup و APC بازبینی شده و ایرادات قلعکاری زیر برد اصلاح می‌شود. در نهایت تست عملکرد خروجی های مختلف بردها توسط اپراتورهای بخش Chassis با جیگ های مخصوص انجام می‌شود.

 

خطوط تولید نهایی     

پس از تولید بردها و قطعات الکترونیکی و همچنین تولید بدنه تلویزیون‌ها در خطوط تزریق پلاستیک، قطعات وارد خطوط مونتاژ و تولید نهایی می شوند. این مرحله با تحویل گرفتن قطعات از واحد تغذیه خطوط و بررسی مطابقت قطعات و ضرایب مصرف آنها با SBOM در کلیه ایستگاهها شروع می‌شود. تولید در این مرحله با رعایت اصول ESD ( استفاده از دستکش های آنتی استاتیک، مچبند و پا بند ) انجام می‌شود. در ادامه تست HiPot یا تست فشارقوی انجام می‌گیرد، پروسه‌ای كه طی آن مقاوم بودن عایق در برابر ولتاژ بالا مشخص می‌شود. این تست برای پیداکردن عایق‌های ضربه دیده یا خورد شده، رشته های سیم‌کشی شده، آلاینده‌های رسانا یا خوردگی اطراف هادی ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. تست صحت عملکرد پورت‌های محصول،کنترل صفحه نمایش و جداسازی ایرادهای احتمالی و تمیز نمودن محصول از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش است.

 

کنترل کیفیت

کنترل کیفیت یکی از اقدامات مهمی است که در حین تولید محصول و پس از تولید نهایی انجام می‌گیرد. هدف از تست کیفیت محصول و قطعات ساخته شده در تمام مراحل، حصول اطمینان از صحت و درستی آنها است که در نهایت منجر به تولید محصولی با کیفیت می شود.  انجام تست Reliability بمنظور اطمینان از عملکرد مناسب محصول در دما و رطوبت بالا، آزمایش محصول در برابر ضربه و سقوط با انجام تست دراپ و کنترل کیفی اقلام ورودی، نیمه ساخته و محصول نهایی ، از جمله اقداماتی است که در بخش کنترل کیفیت انجام می شود.

در نهایت با آماده سازی محصول و اقدامات نهایی بابت بسته بندی، تسمه‌کشی و سلفون کشی محصولات به صورت تمام اتو‌ماتیک، محصولات توسط کانوایر به انبار محصول منتقل می‌گردد و محصول تولید شده آماده انتقال به بخش لجستیک و توزیع می شود.

 

کارخانه لوازم خانگی مادیران

کارخانه لوازم خانگی مادیران در شهریورماه سال 1399 در منطقه ویژه اقتصادی پیام، بصورت رسمی با حضور رییس جمهور افتتاح شد. این مجموعه در فضایی بالغ بر 100.000 متر مربع احداث گردید و دارای 30.000 متر مربع فضای اختصاص یافته برای انبار، سالن تولید و بخش اداری می باشد.

در این کارخانه، با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات و بهره گیری از کارکنان با تجربه و متخصص، شرایط مطلوبی برای تولید محصولاتی با کیفیت فراهم شده و بخش وسیعی از نیاز بازار لوازم خانگی در داخل کشور تامین می گردد. در حال حاضر، محصولات اصلی شرکت صنایع لوازم خانگی مادیران، یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و دستگاه تهویه مطبوع (کولرگازی) هستند که با دو برند ایکس ویژن و تی سی ال در این کارخانه تولید می شوند. ظرفیت تولید سالانه کارخانه لوازم خانگی مادیران برای محصولات ماشین لباسشویی و یخچال و فریزر هر کدام 200.000 هزار دستگاه و برای دستگاه های تهویه مطبوع 100.000 دستگاه است.

سوالات متداول

ایکس ویژن یکی از برندهای معتبر ایرانی در زمینه تولید لوازم الکترونیکی مصرفی است که تمام مراحل تولید محصولاتش از ابتدا تا انتها را در ایران به سرانجام می‌رساند.

بیشتر بخوانید ...

ایکس ویژن در سال 1385 پس از سالها فعالیت شرکت مادیران و کسب تجربه در زمینه IT و ماشین‌های اداری، متولد شد تا با گسترش خطوط تولید، فعالیت این شرکت در راستای تولید محصولات صوتی و تصویری آغاز شود.
در سال 1397 ساخت کارخانه بزرگ لوازم خانگی مادیران آغاز شد و به منظور گسترش تنوع و عرضه محصولات با کیفیت بالا به مصرف کنندگان ایرانی، کالای لوازم خانگی ایکس ویژن نیز به محصولات این برند اضافه شد.

برند ایکس ویژن که در گذشته با تولید مانیتور، مسیر خود را آغاز کرده بود در ادامه با دو زیر مجموعه صنایع الکترونیک و لوازم خانگی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در صنایع الکترونیک محصولاتی مانند مانیتور و تلویزیون و در لوازم خانگی ایکس ویژن محصولاتی همچون ماشین لباسشویی و یخچال تولید می‌شود.